Ryan-Biography

19. june 2011 at 9:46 | T€$!€ |  Ryan Merriman...
Ryan se narodil 10.4.1983 v Choctaw,Oklahoma,USA.
Ryan Earl Merriman je americký, charismatický herec, kterého především můžeme znát jako představitele dětských rolí 90. let a hrál asi v 30ti filmech, které natočil v Hollywoodu. Ryan je synem Earla a Nony Merrimanových. Rodina otce pochází z Německa a rodina matky, aby se to nepletlo, zase z Velké Británie.

Již jako mládenec žil filmem, vystupoval v reklamách a stále věřil tomu, že se z něj stane herec na plný úvazek. K herectví měl nasměrováno křížem od filmu, divadlo, přes televizní učinkování až po hlasový projev. Jednu z prvních větších rolí dostal v televizní sérii Mumie, který se natočil v letech 1993 - 1995 a ve kterém učinkoval ve 30 epizodách a dalších 50 epizod hrál v seriálu Pretender (1996 - 2000).

Hrál i v dalších seriálech; např: Veritas: The Quest (2003 - 2004), Pěkní lháři (2010 - 2011), Smallville, Taken nebo Dangerous Child. Svoje charisma uplatnil i svými rolemi na velkých plátnech kin, ve filmech Halloween: Zmrtvýchvstání, kde hrál zachránce Deckarda nebo ve filmu Ztraceni v moři, kde hraje ztraceného syna, který se po devíti letech odloučení od pravé mámy vrací ke své rodině.

Nedávno proběhl televizí film, kdy název unikl, zde hraje kluka, který utíká přes hranice, z komunistického lágru v Bulharsku. A na své cestě za svobodou, potká dobrou ženu, která mu pomůže až do letadla, které jej přepraví ke své matce, žijící v Dánsku.

Ke svému herectví si přidal ještě další funkci a to je pre - production. Když zrovna má nějaký volný čas, holduje sportovním zálibám všeho druhu , mezi které patří golf, basketbal, vodní a zimní sporty. Po dlouholetém přátelství už od školy se oženil s Micol Duncan.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Do you like PRETTY LiTTLE LiARS?

Yes!
Maybe!
No!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama