Bianca-Biography

19. june 2011 at 9:42 | T€$!€ |  Bianca Lawson...
Bianca se narodila 20.3.1979 v LA , Kalifornii , USA
Bianca Jasmine Lawson není v kinematografii žádným nováčkem. Poprvé se na obrazovce objevila už v devíti letech v reklamách na panenky Barbie a později i kosmetiku Revlon. Do herecké branže se ovšem dostala až rolí Megan Jones v televizním seriálu ze středoškolského prostředí KONEČNĚ ZAZVONILO (SAVED BY THE BELL: THE NEW CLASS). Svůj podíl na tom jistě měli i její rodiče (otec je herec Richard Lawson), kteří se u filmu pohybovali už dlouho předtím. Sama pak po střední škole ještě vystudovala herectví a psychologii.

V zajíždějící se herecké kariéře Bianca navázala, mezi několika malými rolemi, dalším televizním seriálem SISTER, SISTER a především pak komediálním seriálem GOODE BEHAVIOR, kde si zahrála jednu z hlavních rolí pod svým křestním jménem. I když ji tento seriál ještě více zajistil své místo u filmu a zvýšil povědomí, zápornou stránkou však bylo, že vzhledem zavazující smlouvě přišla o jinou roli v legenedárním "upírském" seriálu BUFFY, PŘEMOŽITELKA UPÍRŮ, kde původně měla hrát roli Cordelie. Tu nakonec, trochu proti své vůli, získala Charisma Carpenter, debutující v seriálu POBŘEŽNÍ HLÍDKA, jíž paradoxně tato negativnější role přinesla popularitu. Ale i sama Bianca Lawson se k tomuto seriálu později přeci jen ve třech epizodách dostala; a to skrze roli teoretizující druhé přemožitelky (vampire slayer) Kendry Young.

Roku 1998 se objevila ve svých prvních dvou celovečerních filmech zároveň. TWICE THE FEAR si sice ani nedělal vyšší ambice než na video snímek, za to v BARVÁCH MOCI (PRIMARY COLORS) si již zahrála s Johnem Travoltou. V poslední době jí lze vidět v další oblíbené upírské sérii THE VAMPIRE DIARIES a nebo velice populárním seriálu podle novel Sary Shepard PRETTY LITTLE LIARS, kde hraje lesbickou Mayu St. Germain.

Herectví se věnuje i v současné době a je pravděpodobné, že v té souvislosti o ní bude slyšet čím dál častěji.

 

Be the first one to judge this article.

Poll

Do you like PRETTY LiTTLE LiARS?

Yes!
Maybe!
No!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama